YouTube Reklam Kapatma, Reklam Engelleme

Arkadaşlarınla Paylaş:

Herkese merhabalar. Bu yazımda YouTube reklam kapatma konusuna değineceğim.

Uzun süredir bloğumla ilgilenemiyordum fakat bugün çok faydalı olacağını düşündüğüm bir yazı ile karşınızdayım. Bugün sizlere malumunuz YouTube ‘un sürekli can sıkıcı reklamlarından bahsedeceğim. Eklentileri, uygulamlar ve programlar maalesef bu reklamların üstesinden gelemiyor, sürekli reklam çıkıyor karşımıza. Beni uzun bir süre çıldırtmış bir sorundur bu.

YouTube Reklam Kapatma

Bu reklamlar şüphesiz her kullanıcıyı rahatsız ediyordur. Gerek dışarıdan alınan reklamlar, gerekse YouTube ‘un kendi reklamları. Birde kötü başka bir özellik olarak bu reklamları maalesef bir süre beklemeden (5-10-20 saniye) beklemeden geçemiyoruz. Bu sorun her kullanıcı için bir çile haline geldi. Birkaç gün önce öğrendiğim YouTube ‘un bu güzel özelliği sayesinde rahat bir nefes aldım. Bu sorunu aşarken hiçbir uygulama ve program kullanmayacağız ve sadece 2 tık ile bu işlemi bitireceğiz. Bu yazı umarım sizlere faydalı olur.

YouTube Reklamları Nasıl Kapatılır?

Evet, şimdi sizlere bu sorundan kurtulmayı anlatacağım. Şimdi sizlere beraber bu soruna bir çözüm getireceğiz ve YouTube videoları izlerken sürekli başla reklam videoları ile sinir bozucu video açılmasını engelleyeceğiz. Gelin bu problemin nasıl aşılacağına geçelim…

"youtube

Evet şimdi geçelim bu reklamları nasıl bir daha görmemek üzere geçeceğimize. Reklam karşımıza çıktı. Bu aşamada yapmamız gereken "i" sembolü harfi ile sembolize edilmiş olan butona basmak ve oradan "Bir daha gösterme" seçeneğini seçmek ve sonra açılan sayfadan "Çok sık gösteriliyor" seçeneğini seçmek. 2016 ‘da ortaya çıkan bu YouTube reklam sorununa bu şekilde çözüm getirebiliriz. Bir daha karşınıza reklam çıkmayacaktır. Çıkarsa da aynı işlemi uygulamanız halinde sorun çözülecektir. İyi izlemeler dilerim, umarım makalem yararlı olmuştur 🙂

Video içi reklamları kapatma

YouTube videolarında çıkan reklamları kapatmak konusunda başka bir sorun daha var… YouTube 2016 senesinde bu reklam konusunu abarttı ve gerek videomuzu izlemeden önce reklam koymayla gerekse videomuz açıldıktan sonra ufak reklamlar şeklinde sürekli bizi rahatsız etti. YouTube ‘ta çıkan diğer reklamları kapatmak için ise elbette bir çözümümüz var. Bunun için YouTube AdBlock eklentisini indirebilirisiniz ve YouTube videolarında çıkan açıklamaları kapatmak için ise ayarlar sembolüne tıklayarak ek açıklamaları kapat seçeniğini seçebilirsiniz.

Umarım YouTube Reklam Kapatma makalem size yardımcı olur.


Arkadaşlarınla Paylaş:

Canberk BEREN Yazar

Pamukkale Üniversitesi Makine Mühendisliği öğrencisi. Uzun bir süre Web Tasarım, SEO Danışmanlığı ve FreeLancer Developer olarak hizmet verdikten sonra rotamı blog yazarlığı üzerine çevirdim. Neticede tecrübelerimi kendim adına kullanma vaktim geldiğini düşünüyorum :) Kişisel sitemde teknolojiden gündem haberlerine kadar birçok içeriğe ulaşabilirsiniz. Keyifli ve kaliteli vakit geçirmeniz dileğiyle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir