Yasaklanacak Oyunlar Listesi

Arkadaşlarınla Paylaş:

Şu sıralar etrafta çokça dolaşan mevzuşmalardan birisi olan “CS:GO yasaklanıyor” haberinin detayları bu mevzuda. CS:GO yasaklanıyor mu? Bütün gerçeklikleri ile oyunların yasaklanması konusu burada.

CS:GO yasaklanıyor mu?
Birçok oyunun yer aldığı bir listeyi sizlere sunan ve bu oyunların yasaklanacağını ve kaldırılacağını korumak için çaba sarfeden asılsız haberleri kulak ardı edin. Olay aslına bakarsak 2016 seneninın Ekim ayında dönemin Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın bir konferansta “Oyunlarda İslamofobi” kitapçığını incelemesiyle başladı. Üzerinden 2 yıl geçmesine ve ilgili bakanlığın başkanı değişmesine karşın hemen hemen ortada hiçbir çalışma başlatılmadı. Bu bir tek önerilen bir çalışma olarak sunulmuş ve bu şekilde kalmıştı. CS:GO’nun adının yer almadığı bu kitapçıkta, onun yerine Counter Strike Source oyunu bulunuyor. Sebebi ise oyunda Terörist takımında ölen karakterlerin ölüm esnasında “La ilahe illallah” ve “allah-u Ekber” şeklinde naralar atmasıydı.

Listede Bulunan öteki Oyunlar
Guitar Hero: Popüler müzik yapma oyununda sahnedeki guruplar “allah” yazısının üzerinde dans ediyor.
Resident Evil: Oyunun bir kısmınde yalnız Kuran-ı Kerim’in yerde olduğu ve Mescid-i Nebevi’nin kapısında masonik semboller olduğu görülüyor.
Call of Duty: Tuvalette hadis-i şerif yer alması ve bir bölümde minarenin patlatılması sebebiyle listede içeriyor.
PacMan
Minarett Attack
Bomb Gazze
Ayo Dance
Muslim Massacre
Zack and Wiki
Serious Sam


Arkadaşlarınla Paylaş:

Canberk BEREN Yazar

Pamukkale Üniversitesi Makine Mühendisliği öğrencisi. Uzun bir süre Web Tasarım, SEO Danışmanlığı ve FreeLancer Developer olarak hizmet verdikten sonra rotamı blog yazarlığı üzerine çevirdim. Neticede tecrübelerimi kendim adına kullanma vaktim geldiğini düşünüyorum :) Kişisel sitemde teknolojiden gündem haberlerine kadar birçok içeriğe ulaşabilirsiniz. Keyifli ve kaliteli vakit geçirmeniz dileğiyle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir