Türkiye’nin En Değerli Takımı: Beşiktaş Oldu! İşte Değerler.

Arkadaşlarınla Paylaş:

Avrupa’nın en değerli 32 kulübünün toplam piyasa değeri yüzde 9 artarak 32 buçuk milyar Euro’ya ulaştı. Araştırmaya İngiltere Premier Lig’i damgasını vurdu. Danışmanlık şirketi KPMG’nin hazırladığı en değerli futbol kulüpleri raporuna İngiltere’den 6 kulüp girdi. Manchester United 3,2 milyar Euro’luk piyasa değeriyle listede ilk sırada yer aldı. İkincisi 2,9 milyar euro ile Real Madrid, 3. sırayı ise 2,8 milyar euro ile Barcelona aldı. İngiltere’den Manchester City, Arsenal, Chelsea, Liverpool, Tottenham ve Almanya’dan Bayern Münih ve İtalya’da Juventus takımları da ilk 10 arasında kendine yer buldu. İşte Türkiye’nin en değerli kulüpleri listesi…

Türkiye’nin En Değerli Kulüpleri

Türkiye’nin 3 büyük kulübü de Avrupa’nın en değerli 32 Kulübü arasına girmeyi başardı. Sıralamada Beşiktaş 23, Galatasaray 25 ve Fenerbahçe’de 27. oldu. Beşiktaş 333 milyon Euro’luk değeriyle en değerli Türk Kulübü ünvanını aldı. Beşiktaş’ı 330 milyon euro piyasa değeri ile Galatasaray ve 319 milyon euro ile Fenerbahçe takip etti. Beşiktaş aynı zamanda piyasaya değerindeki %52’lik artışla 32 Avrupa kulübünün en hızlı büyüyeni oldu. KPMG, kulüplerin piyasa değerlerini hesaplarken kârlılık, yayın hakları, stadyum gelirleri gibi mali kriterlerinin yanı sıra futbolcuların bonservis değerleri, kulüplerin sosyal medyadaki popülerliği gibi etkenleri de dikkate alıyor.


Arkadaşlarınla Paylaş:

Canberk BEREN Yazar

Pamukkale Üniversitesi Makine Mühendisliği öğrencisi. Uzun bir süre Web Tasarım, SEO Danışmanlığı ve FreeLancer Developer olarak hizmet verdikten sonra rotamı blog yazarlığı üzerine çevirdim. Neticede tecrübelerimi kendim adına kullanma vaktim geldiğini düşünüyorum :) Kişisel sitemde teknolojiden gündem haberlerine kadar birçok içeriğe ulaşabilirsiniz. Keyifli ve kaliteli vakit geçirmeniz dileğiyle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir