PHP Dersleri: Appserv indir (1)

Arkadaşlarınla Paylaş:

big_a750f34a101df74c9808778a31f3565a1838537f-476x357

Merhaba arkadaşlar!

 

PHP Dersleri

Bu dersimizde sizlerle beraber PHP ve MySQL dünyasına ilk adımlarımızı atacağız. Her dersimde olduğu gibi  PHP dersleri makalelerimde de işe kurulum ile başlayacağız. Anlamadığınız veya yapamadığınız yerleri buradan sorabilirsiniz. Bu konu hakkında YouTube ‘tan veya mail ile gönderilen sorulara yanıt vermiyorum.

PHP nedir?

PHP bizim fonksiyonel internet sayfaları oluşturmamıza yarayan bir programlama dilidir. CSS ve HTML ile tasarlanan sayfalara işlemler ve fonksiyonlar atayabilirsiniz. Örneğin bir sitenin dış görünüşünü HTML ve CSS gibi diller ile tasarlarız fakat üye girişi, iletişim formu, yorum gönderme gibi işlemleri PHP ile yazarız. Dünyada en yaygın web programlama dili olan PHP dersleri konumun ilk bölümüne fazla vakit kaybetmeden başlamak istiyorum.

Appserv indir

AppServ aynı C++ dersleri için kullandığımız Dev C++ gibidir. Yani bizim kodlarımızın çalıştırılıp okunmasını sağlayan bir platformdur. AppServ kurulumu işlemini videoda anlattım. Yazdığımız dosyaları ve sayfaları ise AppServer içerisinde bulunan “www” klasörüne atacağız.

   (AppServ indirmek için buraya tıklayınız.)

   (Rar Şifresi: canberkberen.com.tr)

(Dosyanın virus taraması sonuçları)

AppServ Kurulumu

AppServ indir başlığından sonra sıra geldi AppServ kurulumu işlemine. Buradan sonrasını videolu bir şekilde devam ettim. İyi seyirler dilerim.

 


Arkadaşlarınla Paylaş:

Canberk BEREN Yazar

Pamukkale Üniversitesi Makine Mühendisliği öğrencisi. Uzun bir süre Web Tasarım, SEO Danışmanlığı ve FreeLancer Developer olarak hizmet verdikten sonra rotamı blog yazarlığı üzerine çevirdim. Neticede tecrübelerimi kendim adına kullanma vaktim geldiğini düşünüyorum :) Kişisel sitemde teknolojiden gündem haberlerine kadar birçok içeriğe ulaşabilirsiniz. Keyifli ve kaliteli vakit geçirmeniz dileğiyle.

Yorumlar

    Levent

    (15 Ekim 2015 - 18:24)

    Paylaşımınız için teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir