Mini Buzul Çağ nedir ve ne zaman geliyor?

Arkadaşlarınla Paylaş:

Çok yakın zamanda bizleri büyük bir tehdit bekliyor. Şüphesiz ki güneş yaşam faaliyetlerimiz için en büyük gereksinimlerimizden birisidir. Hayatımızı doğrudan etkileyecek olan mini buzul çağ yaklaşıyor. Detaylar için konuyu okumaya devam edin.

Buzul Çağ ve Mini Buzul Çağ

İnsanlığın var olduğundan beri ispatlanmış tam beş büyük buz devri bulunmaktadır. Bu buzul çağlar çok uzun süren dönemler olabildiği gibi daha kısa süren mini buzul çağlar da tarihte görülmüştür. Aslında bunlar tam olarak bir buzul çağ ve buz devri kategorisine girmemekle beraber güneşin enerji dalgalarının hareketinden kaynaklanan periyoduk düşüşler olarak varsayılmaktadır.

Mini Buzul Çağ hakkında detaylar

Uluslararası Uzay Konferansı sırasında ilk defa gündeme gelen ve daha sonra Telegraph tarafından açıklanan mini buz devri 2030’lu yıllarda bekleniyor. 2022 yılından itibaren güneşteki bu enerji dalgalarının hareketleri değişmeye başlayacak ve 2030 yılında ise mini buzul çağa gireceğiz. Bu konu hakkında daha detaylı bilgiyi wuubi.com adresinde bulabilirsiniz.


Arkadaşlarınla Paylaş:

Canberk BEREN Yazar

Pamukkale Üniversitesi Makine Mühendisliği öğrencisi. Uzun bir süre Web Tasarım, SEO Danışmanlığı ve FreeLancer Developer olarak hizmet verdikten sonra rotamı blog yazarlığı üzerine çevirdim. Neticede tecrübelerimi kendim adına kullanma vaktim geldiğini düşünüyorum :) Kişisel sitemde teknolojiden gündem haberlerine kadar birçok içeriğe ulaşabilirsiniz. Keyifli ve kaliteli vakit geçirmeniz dileğiyle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir