C++ dersleri ve kodlamaya giriş (ders 2)

C++ Dersleri (2)

Merhaba arkadaşlar,

C++ dersleri 2. bölüme hoşgeldiniz. Bu derste Dev C++ ‘a ilk bakışımızı yaptık, derle ve çalıştır işlemlerini tanıttım, kodlamaya giriş yaptık ve cout komutunu yani c++ ‘ta ekrana yazı yazdırmayı anlattım. Ayrıca önceki c++ dersi videomda dev c++ kurulumu ve c++ a giriş yapmıştık. Videoda da belirttiğim gibi C++ derslerinin ilk üç veya dört dersini izledikten sonra mantığını kavrayacaksınız ve karmaşık gelen c++ dersleri sizelere artık zevkli gelmeye başlayacaktır. Yani demem o ki bu derste kodları zor görüp, sıkılıp videoyu kapatmayın.

C++ dersleri makalelerimde anlamadığınız veya yapamadığınız yerler olursa aşağıda bulunan yorum kısmını kullanabilirsiniz. Sizlere tavsiyem videoyu izledikten sonra kodların aklınıza oturması ve pratikleşmesi için yeni bir sayfa oluşturup bakmadan kodları girmeye çalışmanızdır. İyi seyirler dilerim. Video Türkçe ‘dir.

C++ dersleri 2. bölüm videomu YouTube üzerinden izlemek için tıklayınız.

 


About Canberk BEREN

97 doğumlu SEO ve web tasarım uzmanı. Ek olarak ileri seviyede C++ ve Catia ile uğraşıyor. Pamukkale Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde okuyor.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir