C++ dersleri ve kodlamaya giriş (ders 2)

Arkadaşlarınla Paylaş:

C++ Dersleri (2)

Merhaba arkadaşlar,

C++ dersleri 2. bölüme hoşgeldiniz. Bu derste Dev C++ ‘a ilk bakışımızı yaptık, derle ve çalıştır işlemlerini tanıttım, kodlamaya giriş yaptık ve cout komutunu yani c++ ‘ta ekrana yazı yazdırmayı anlattım. Ayrıca önceki c++ dersi videomda dev c++ kurulumu ve c++ a giriş yapmıştık. Videoda da belirttiğim gibi C++ derslerinin ilk üç veya dört dersini izledikten sonra mantığını kavrayacaksınız ve karmaşık gelen c++ dersleri sizelere artık zevkli gelmeye başlayacaktır. Yani demem o ki bu derste kodları zor görüp, sıkılıp videoyu kapatmayın.

C++ dersleri makalelerimde anlamadığınız veya yapamadığınız yerler olursa aşağıda bulunan yorum kısmını kullanabilirsiniz. Sizlere tavsiyem videoyu izledikten sonra kodların aklınıza oturması ve pratikleşmesi için yeni bir sayfa oluşturup bakmadan kodları girmeye çalışmanızdır. İyi seyirler dilerim. Video Türkçe ‘dir.

C++ dersleri 2. bölüm videomu YouTube üzerinden izlemek için tıklayınız.

 


Arkadaşlarınla Paylaş:

Canberk BEREN Yazar

Pamukkale Üniversitesi Makine Mühendisliği öğrencisi. Uzun bir süre Web Tasarım, SEO Danışmanlığı ve FreeLancer Developer olarak hizmet verdikten sonra rotamı blog yazarlığı üzerine çevirdim. Neticede tecrübelerimi kendim adına kullanma vaktim geldiğini düşünüyorum :) Kişisel sitemde teknolojiden gündem haberlerine kadar birçok içeriğe ulaşabilirsiniz. Keyifli ve kaliteli vakit geçirmeniz dileğiyle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir