C++ Dersleri: Kurulum (Ders 1)

c++ dersleri

c++ dersleri

Herkese merhaba!

Öncelikle herkesi yeni “.com.tr” uzantılı web sitemden selamlıyorum. Eski domainimin süresi bitmişken uzatmak yerine yeni bir domain alma kararı verdim ve bu siteyi açtım. Bu sitemde eskiden olduğu gibi programlama dilleri hakkında videolu dersler vereceğim ve sorun, hata ve problemlerinize yardımcı olacağım. Ayrıca full ve torrent program paylaşımı yapmayı düşünüyorum. Lafı daha fazla uzatmadan C++ dersleri başlığı altındaki 1. bölümümüze giriş yapmak istiyorum. Bu giriş dersi olduğu için video çekme gereği duymadım. Videolu anlatımlara 2. dersimizden başlayacağım.

Nedir bu C++ dili?

C++ dili bir programlama dilidir ve nesneye yöneliktir. Yani yazdığımız her komutu bir değişkene atayacağız. C++ programlama dilimiz C programlama dilinin bir üst versiyonu yani geliştirilmiş hali diyebiliriz. Bu programlama dili sayesinde aklınıza gelebilecek her türlü programı ve uygulamayı yazabiliriz. Bir oyundan tutun herhangi oyunun hilesine kadar, bir antivirüse hatta bir internet tarayıcısından hayal gücü sınırlarınızın bittiği yere kadar! C++ dersleri konumuza ufaktan giriş yapalım.

C++ derslerine giriş, Dev C++ indir

Dev C++ bizim C++ dersleri için ihtiyacımız olan bir platformdur. Biz yazılım işlemlerimizi yani kodlamalarımızı Dev C++ adlı program üzerinden gerçekleştirecek, orada derleyecek ve çalıştıracağız. Programın boyutu oldukça küçük (9 mb) olduğu gibi kurulumu da oldukça kolay. Bu yüzden dolayı da video çekme gereği duymadım ancak diğer derslerimize videolu anlatım ile devam edeceğiz.

(Dev C++ programını indirmek için buraya tıklayınız.)

Rar Şifresi: www.canberkberen.com.tr

(Programın temiz ve virüssüz olduğuna dair tarama sonuçları için tıklayınız.)

Dev C++ Kurulumu

C++ dersleri için gereken programı indirdikten sonra dev c++ kurulumu yapalım. Yukarıda belirttiğim gibi basit bir kurulum işlemi olduğu için video çekme gereği duymadım.

c++ dersleri, dev c++ kurulumu

c++ dersleri, dev c++ kurulumu

c++ dersleri, dev c++ kurulumu

c++ dersleri, dev c++ kurulumu

c++ dersleri, dev c++ kurulumu

c++ dersleri, dev c++ kurulumu

dev c++ kur

c++ öğren

dev c++ indir

C++ dersleri ve Dev C++ kurulumu hakkındaki makalem bitmiştir. Diğer videolu derslerime ulaşmak için yandaki kategoriler kısmını kullanabilirsiniz veya “C++ dersleri” başlığı altındaki videolu anlatım şeklinde devam ettiğim 2. derse buradan ulaşabilirsiniz.


About Canberk BEREN

97 doğumlu SEO ve web tasarım uzmanı. Ek olarak ileri seviyede C++ ve Catia ile uğraşıyor. Pamukkale Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde okuyor.


   One Comment


  1. wordpress tema
      20 Eylül 2016

    Sayfanızı çok sevdim harika

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir