2015 Seo Önerileri ve Teknikleri

Arkadaşlarınla Paylaş:

2015 Seo Önerileri

Herkese merhaba!

Bu yazımda sizlere yaptığım araştırma ve çalışmalar sonucunda 2015 seo önerileri, 2015 seo teknikleri, 2015 seo püf noktaları, 2015 seo, 2015 seo yolları, site mobil uyumluluk testi konularına ve Google ‘ın 2015 SEO teknikleri üzerine değineceğim. Bu bilgileri edinirken dünyaca ünlü SEO uzmanlarının fikirlerini ekledim. İyi okumalar.

1) Sosyal Medya

Her sene olduğu gibi 2015 seo teknikleri için de sosyal medyaya büyük önem veriyor. Demem o ki internet sitenizin muhakkak bir Facebook ve Twitter sayfası mümkünse YouTube kanalı olmalı. Ancak bu sayfalarda önemli olan takipçi veya beğeni sayısı değildir. Önemli olan sitenizin paylaştığınız linkine tıklanmasıdır. Örneğin benim buradaki Tweet ‘imde önemli olan favori veya retweet sayısı değil bu linke Twitter üzerinden kaç kişi geldiğidir. Özetle Google artık sosyal medyadan sitenize gelen hitlere önem veriyor. Özetle önceki senelerde olduğu gibi 2015 seo ve 2015 seo önerileri, 2015 seo teknikleri için de sosyal medya büyük bir yer kaplayan püf noktasıdır.

2) Aktiflik

Sitenizin sürekli aktif kalması geçmiş senelerde olduğu kadar bu sene de çok önemli durumda. Her gün yeni gönderiler paylaşmaya ve bolca yorum almaya çalışın. Ayrıca gönderilerinizin özgün ve SEO kurallarına uygun olmasına dikkat edin.

3) Mobil site uyumu

Bu senenin bel kemiği SEO tekniklerinden birisinin responsive tema yani mobil uyumlu tema olduğunu söylememiz mümkündür. Ünlü seo uzmanı PeakAce çalışanlarından Bastian Grimm 2015 seo teknikleri için özellikle bu konu üzerinde durmuş. Malum günümüzde telefon kullanımı azımsanamayacak derecede çoğalmış durumda. Sitenizin mobil uyumlu olup olmadığını denemek için buradaki Google ‘ın kendi mobil uyumluluk testi sayfasına göz atabilirsiniz. Mobil uyumluluk testi konusunda siteniz başarısız ise bunu gidermenizi tavsiye ederim.

4) SSL dönemi başlıyor!

SSL nedir ondan bahsetmek istiyorum ilk önce. Güvenli soket katmanı anlamına gelen SSL web sitesi ile aranızda güvenli bağlantı kurmaya yardımcı olan bir şifreleme tekniğidir. Google bu sene SSL ve güvenlik sertifikalarına yoğun bir ilgi gösteriyor. SSL sertifikası satın almadan önce ip adresinizin C Class olması gerektiğini unutmayın. Özellikle alışveriş siteniz varsa 2015 seo yolları ve 2015 seo için muhakkak SSL sertifikasına sahip olmalısınız.

5) Sitede geçirilen süre

İnternet sitenize giren kullanıcıların sitenizde geçirdiği süre geçmiş senelerde olduğu gibi bu sene de çok önemli. Önceki senelerde sitenize giren kullanıcının en az 15 saniye kalmasını isteyen Google bu sene kullanıcıların diğer sayfalara da göz atmasını istiyor. 2015 SEO teknikleri için bir ipucu vermek gerekirse yazdığınız yazıların altına yazdığınız konu ile ilgili başka bir konunuzun linkini eklemenizdir.

Ayrıca Dixon Jones ‘in yorumuna göre bu sene sitelerin PageRank değeri daha değerli hale gelecek. 2015 seo önerileri, 2015 seo teknikleri, 2015 seo püf noktaları, 2015 seo için yazdığım araştırmam burada bitmiştir. Diğer yazı ve makalelerime bakmanızda fayda var!

 

 

2015 seo önerileri, 2015 seo teknikleri, 2015 seo püf noktaları, 2015 seo, 2015 seo yolları, site mobil uyumluluk testi hakkındaki makalemin sonuna geldiniz. Diğer makalelerime göz atarak SEO konusu hakkında bilmediğiniz birçok bilgiyi öğrenebilirsiniz.

2015 seo teknikleri
2015 seo teknikleri

Arkadaşlarınla Paylaş:

Canberk BEREN Yazar

Pamukkale Üniversitesi Makine Mühendisliği öğrencisi. Uzun bir süre Web Tasarım, SEO Danışmanlığı ve FreeLancer Developer olarak hizmet verdikten sonra rotamı blog yazarlığı üzerine çevirdim. Neticede tecrübelerimi kendim adına kullanma vaktim geldiğini düşünüyorum :) Kişisel sitemde teknolojiden gündem haberlerine kadar birçok içeriğe ulaşabilirsiniz. Keyifli ve kaliteli vakit geçirmeniz dileğiyle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir